Wszystkie produkty z naszego sklepu wysyłamy w 48 godzin.

Mój koszyk

Mini Cart

Marzysz o portfelu z prawdziwej skóry? Już nie musisz, bo stworzymy go dla Ciebie od podstaw!

Skonfiguruj portfel jaki chcesz!

Są takie rzeczy, które bardzo chcielibyśmy mieć, ale nie mówimy o tym głośno, bo podejrzewamy, że i tak nas nie stać. O ile nie pomożemy Ci w spełnieniu marzenia o wycieczce dookoła świata czy luksusowym samochodzie, o tyle chętnie stworzymy dla Ciebie portfel z prawdziwej skóry. Najlepsze w tym jest to, że to Ty wcielisz się w rolę projektanta, mając całkowity wpływ na ostateczny wygląd portfela. Brzmi interesująco? W takim razie przeczytaj ten artykuł, w którym tłumaczymy, na czym to właściwie polega.

Portfel z prawdziwej skóry: zdecydowanie najlepszy wybór

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie: czym dokładnie jest „prawdziwa skóra”? Wbrew pozorom to nie jest takie oczywiste. Na pewno zdarzyło Ci się choć raz mieć w ręku rzecz wykonaną ze skóry, której jakość budziła Twoje wątpliwości. Gdyby nie przywieszka informująca o tym, że to skóra, uznałbyś nawet, że masz do czynienia z jakimś innym materiałem (np. popularną skórą ekologiczną). O co więc tutaj chodzi?

Pisząc bardzo ogólnie – skóra skórze nierówna. Jest wiele rodzajów skór, ale kluczowe znaczenie ma jej rodzaj, dopasowanie do przedmiotu oraz jakość obróbki. Na rynku portfeli można trafić na takie, które faktycznie zostały wykonane ze skóry, ale już na pierwszy rzut oka widać, że coś tutaj ewidentnie nie gra. Materiał jest nieprzyjemny w dotyku, miejscami się pruje, powstają w nim nieestetyczne wgłębienia.

Kupując taki portfel nie możesz niestety liczyć na to, że posłuży Ci on przez wiele lat i będzie wyglądać tak samo dobrze przez cały okres użytkowania. Wynika to z zastosowania skóry bardzo niskiej jakości. W Ribbley robimy inaczej.

U nas zamówisz portfel z prawdziwej skóry cielęcej. Jest to zdecydowanie najlepszy rodzaj skóry do wykonywania tego rodzaju galanterii. Przede wszystkim charakteryzuje się ona bardzo eleganckim wyglądem. Ponadto jest wytrzymała, nie przeciera się, jest elastyczna i przyjemna w dotyku. Świetnie nadaje się również do wykonywania w niej grawerunków metodą laserową.

Jak odróżnić portfel z prawdziwej skóry od tego ze skóry syntetycznej?

W dobie tak zaawansowanych technologii produkcyjnych, wcale nie musi to być takie proste. Syntetyczne skóry doskonale imitują te prawdziwe, ale nadal z ich odróżnieniem spokojnie poradzi sobie nawet osoba niemająca w tym większego doświadczenia. Oto dwie kluczowe różnice:

  • Zapach – skóra naturalna ma bardzo charakterystyczny, „zwierzęcy” zapach. Nie musi on być wcale intensywny, ponieważ wiele zależy tutaj od metody garbowania. Z kolei skóra syntetyczna zawsze pachnie chemią lub jest neutralna zapachowo.
  • Chwyt – chodzi tutaj o wrażenia dotykowe. Chwytając naturalną skórę od razu wyczujemy, że jest elastyczna, bardzo delikatna i przyjemna. Z kolei skóra syntetyczna, nawet bardzo wysokiej jakości, zawsze będzie dość twarda i sztywna.

W sytuacji, gdy chcesz zamówić portfel w Internecie, radzimy dokładnie zapoznać się z opisem produktu. W Ribbley przy każdym portfelu widnieje informacja, że został on wykonany ze skóry cielęcej wysokiej jakości. Możesz zaufać naszej deklaracji, a zaraz po otrzymaniu portfela przekonasz się, że bardzo poważnie traktujemy Klientów.

Zamów portfel stworzony od podstaw, wyłącznie dla Ciebie!

Tym, co bezapelacyjnie wyróżnia markę Ribbley, jest ręczna produkcja portfeli. Dzięki temu masz pewność, że produkt, który zamówisz, został wykonany specjalnie dla Ciebie i to w każdym detalu. Zachęcamy Cię także do spersonalizowana portfela oraz skorzystania z naszego kreatora, który pozwoli Ci stworzyć indywidualny projekt.

Jak to działa? Bardzo prosto. Wchodzisz na podstronę Stwórz swój portfel, wybierasz konkretny model (na 4-10 kart, 10-20 kart lub w opcji pełnej konfiguracji nawet na 24 karty), a następnie podajesz wszystkie wytyczne. Możesz samodzielnie zdecydować o kolorze wierzchniej i wewnętrznej strony portfela, dobrać nici i stworzyć podszewkę. Na tym jednak nie koniec.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość spersonalizowania portfela poprzez wykonanie indywidualnego grawerunku. Pracujemy na maszynach laserowych, które pozwalają nanieść praktycznie dowolny, nawet bardzo skomplikowany projekt. Chcesz mieć swój odręczny podpis na portfelu? Nie ma sprawy. A może chciałbyś, aby wewnątrz portfela znalazło się logo Twojej firmy? To także da się zrobić.

Jak widzisz stworzenie portfela z prawdziwej skóry od podstaw jest jak najbardziej możliwe i – to warto podkreślić – wcale nie jest drogie. Gdy już wskażesz swoje oczekiwania estetyczne, zastanów się jeszcze nad bardzo praktycznymi dodatkami. Chodzi o ochronę przed skanowaniem RFID (świetne zabezpieczenie przed kradzieżą pieniędzy z kart płatniczych), miejscem na zdjęcie oraz Ribbley Finder. To niewielkie urządzenie, dzięki któremu już nigdy nie zapomnisz zabrać portfela z samochodu czy restauracji, bo Twój telefon odpowiednie wcześnie Cię zaalarmuje.

Na koniec zastanówmy się jeszcze, po co Ci właściwie portfel z prawdziwej skóry, stworzony na indywidualne zamówienie? Wymienimy cztery proste powody:

  • Prestiż – taki portfel jest przymiotem człowieka wiedzącego, czego chce od życia, stawiającego na jakość, dbającego o swój wizerunek.
  • Perfekcyjne wykonanie – w Ribbley portfele szyjemy ręcznie, wykorzystując do tego wysokogatunkowe skóry cielęce.
  • Indywidualizm – w dzisiejszym świecie ogromnie ważne jest, aby się wyróżniać, zwłaszcza na niwie biznesowej.
  • Idealne dopasowanie – stworzymy Twój portfel od podstaw, ściśle według Twoich wytycznych, dzięki czemu zyskasz nie tylko piękny, ale też bardzo funkcjonalny przedmiot codziennego użytku.

Zostało Ci już tylko przejść od teorii do praktyki i zaprojektować własny portfel z prawdziwej skóry, który wykonają dla Ciebie nasi mistrzowie rzemiosła.