Wszystkie produkty z naszego sklepu wysyłamy w 48 godzin.

Mój koszyk

Mini Cart

Portfel na banknoty ze skóry: jaki wybrać, aby być z niego naprawdę zadowolonym?

Skonfiguruj portfel jaki chcesz!

Czasy i mody się zmieniają, ale wciąż są takie przedmioty, których używamy od wielu lat, nawet pomimo rozwoju technologii. W tej grupie bezapelacyjnie możemy umieścić portfel ze skóry. Trzymamy w nim banknoty, bilon, karty płatnicze, dokumenty, często też różne inne drobiazgi. Obecnie portfel pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także wizerunkową. Dlatego jeśli właśnie stoisz przed wyborem nowego portfela, postaw na taki, który łączy jedno i drugie. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Wielkość portfela

Może zabrzmi to górnolotnie, ale portfel mówi naprawdę wiele o jego właścicielu. Przede wszystkim zdradza nasze przyzwyczajenia związane z metodami płatności. Jeśli jesteś wierny gotówce i za nic nie chcesz dać się przekonać do płacenia plastikiem, to oczywiście będzie Ci potrzebny typowy portfel ze skóry na banknoty. Powinien on mieć sporą przegródkę na papierowe pieniądze, a nawet kilka – na te „grube” i „cienkie” nominały. Na pewno przyda się też spora kieszonka na bilon, żeby wreszcie nie irytować się, gdy w sklepie ekspedientka wyda resztę w niekończących się monetach.

Jeśli jest dokładnie odwrotnie i raczej unikasz płacenia gotówką, to powinieneś wybrać skórzany portfel z większą liczbą przegródek na karty płatnicze – zarówno debetowe, jak i kredytowe. W takiej sytuacji możesz sobie pozwolić na posiadanie mniejszego portfela, który i tak nigdy nie będzie wypchany po brzegi banknotami.

W ten sposób doszliśmy do pierwszego i w zasadzie najważniejsze kryterium wyboru. Zachęcamy, abyś usiadł przy stole i obejrzał zawartość swojego obecnego portfela. Sprawdź, jakie rzeczy w nim nosisz, przypomnij sobie sytuację, gdy ostatnim razem potrzebowałeś mieć przy sobie sporą ilość gotówki. Koniecznie zastanów się też, czy aby na pewno musisz nosić w portfelu te wszystkie karty do programów lojalnościowych, wizytówki oraz dowód rejestracyjny pojazdu (przypomnijmy, że od października 2018 roku w Polsce nie ma już obowiązku wożenia ze sobą dokumentów samochodu).

Wygląd portfela

Jest to oczywiście rzecz gustu, ale pewne kwestie estetyczne są dość uniwersalne. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim jakość wykonania. Wspomnieliśmy wcześniej, że wygląd portfela mówi wiele o jego właścicielu i tak też jest w rzeczywistości. Możesz być najbardziej eleganckim mężczyzną na świecie, ale gdy w towarzystwie wyjmiesz z kieszeni poszarpany, wytarty i dziurawy portfel, to cała magia pryśnie niczym bańka mydlana. Dlatego pamiętaj: estetyka ma znaczenie.

Zdecydowanie możemy Ci polecić zakup portfela z dobrej gatunkowo skóry – najlepiej cielęcej, bo charakteryzuje się ona nie tylko pięknym wyglądem, ale także trwałością i elastycznością. Kolorystyka czy dobór nici to już sprawa indywidualna. Nie zapominaj przy tym, że o każdy skórzany portfel trzeba dbać. Regularnie opróżniaj go z banknotów, kart i monet, odkurzaj kieszonki, przetrzyj powierzchnię skóry wilgotną szmatką. Te proste zabiegi na pewno pozwolą Ci się cieszyć pięknym portfelem przez dłuższy czas.

Personalizacja: sposób, by zyskać nietuzinkowy portfel na banknoty ze skóry

Nawet najpiękniejszy portfel będzie tylko dodatkiem do stylizacji, jeśli niczym nie wyróżni się na tle innych tego typu przedmiotów. A Tobie przecież zależy na efekcie WOW, prawda? W takim razie sugerujemy: postaw na portfel spersonalizowany. Na czym to właściwie polega?

W Ribbley nie tylko dajemy Ci możliwość zaprojektowania własnego portfela od A do Z. Proponujemy także opcję wygrawerowania indywidualnego znaku na powierzchni skóry. Może to być praktycznie cokolwiek. Wykorzystujemy technologię grawerowania laserowego, co pozwala nam nanieść dowolny, nawet bardzo skomplikowany projekt. Ciekawym pomysłem może być np. ozdobienie portfela logotypem Twojej firmy czy jakąś sentencją życiową. Taki detal natychmiast zmienia wygląd portfela i sprawia, że staje się on nie tylko dodatkiem, ale wręcz kluczowym elementem stylizacji.

Dzięki naszej unikalnej usłudze masz możliwość stworzenia dokładnie takiego portfela, o jakim marzysz. Niczego Ci nie narzucamy. Wybierz wielkość, układ kieszeni, kolor wybarwienia, nici, podszewkę oraz grawerunek, by w ten sposób zyskać galanterię, która pozwoli Ci się wyróżnić w tłumie.

Pomyśl o dodatkowej funkcjonalności

Portfel to taka rzecz, którą należy mieć zawsze blisko siebie – w końcu jego utrata mogłaby się wiązać z bardzo poważnymi problemami (nawet jeśli nie zwykłeś nosić przy sobie dużej ilości gotówki). W Ribbley znaleźliśmy świetne rozwiązanie chroniące portfel przed kieszonkowcami czy zwykłym zapominalstwem. To Ribbley Finder.

Jest to niewielkie urządzenie wszyte w portfel, które łączy się bezprzewodowo z Twoim smartfonem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Wystarczy, że zbytnio oddalisz się od portfela, a telefon natychmiast Cię zaalarmuje. Koniec z zostawianiem portfela w restauracji, samochodzie czy biurze!

Wiesz już, jak wybrać idealny portfel na banknoty ze skóry. Czas zabrać się do dzieła. Zapoznaj się z naszym kreatorem, stwórz własny projekt i zamów portfel perfekcyjnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji estetycznych. To naprawdę nic trudnego!