Mój koszyk

Mini Cart

Wybieramy portfel ze skóry na karty kredytowe: 4 szczegóły, na które warto zwrócić uwagę

Skonfiguruj portfel jaki chcesz!

Choć wciąż około 60% z nas płaci wyłącznie gotówką, to w portfelach Polaków znajduje się już ponad 38 milionów kart płatniczych – w tym około 5 milionów zbliżeniowych. Płacenie plastikiem jest bez wątpienia wygodne, szybkie, a także bezpieczne. Jeśli i Ty należysz do grona „karciarzy”, a dodatkowo od dawna zastanawiasz się nad zmianą portfela, to nasz poradnik jest dla Ciebie. Podpowiadamy w nim, jak dobrze wybrać portfel ze skóry na karty kredytowe i debetowe. Oto 4 najważniejsze szczegóły, na które warto zwrócić uwagę.

  1. Liczba przegródek

Od razu wyjaśnijmy, że podejście na zasadzie „im więcej, tym lepiej”, niekoniecznie się sprawdza. Dlaczego? Ponieważ mnóstwo przegródek paradoksalnie sprzyja bałaganowi w portfelu, a tego z pewnością chcesz uniknąć. Dlatego określenie pojemności portfela zacznij od najprostszej kwestii, czyli sprawdzenia, ile kart tak naprawdę nosisz przy sobie i ile z nich rzeczywiście potrzebujesz.

To tylko teoretycznie jest tak oczywiste. Możemy się założyć, że w obecnym portfelu nosisz karty, z których w ogóle nie korzystasz lub też są one już nieaktywne (bo np. minął okres ich ważności). Wyjmij więc wszystkie plastiki z portfela i przeprowadź selekcję. Pozbądź się starych kart, zastanów się też, czy na pewno musisz mieć przy sobie karty do tych wszystkich programów lojalnościowych, o których i tak już dawno zapomniałeś.

Aby nie musieć nosić przepastnego, wypychającego kieszeń portfela, zostaw w nim tylko:

  • Kartę kredytową
  • Kartę debetową do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego
  • Kartę na punkty na stację benzynową, na której najczęściej tankujesz (sprawdź, czy inne stacje nie udostępniają już aplikacji mobilnych do obsługi swoich programów lojalnościowych)
  • Kartę dostępu do biura

Pozostałe karty, z których korzystasz sporadycznie, możesz zostawić w domu lub w ostateczności wozić je w samochodowym schowku.

Jeśli okaże się, że tych kart masz jednak całkiem sporo, to proponujemy, abyś zainteresował się naszym standardowym, w pełni konfigurowalnym portfelem Ribbley na aż 24 karty. Jeśli jednak na co dzień korzystasz z jednej czy dwóch kart, to śmiało możesz poprzestać na eleganckim, bardzo smukłym portfelu Ribbley Smart.

  1. Zabezpieczenie przed zgubieniem/kradzieżą

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, że płacenie tylko kartą jest bezpieczniejsze niż noszenie przy sobie gotówki. Oczywiście nie możemy zapominać o ważnej kwestii. W dobie kart zbliżeniowych, które nie wymagają potwierdzania płatności PIN-em (zwykle do kwoty 50 złotych), utrata portfela wypełnionego kartami także może się skończyć kradzieżą pieniędzy.

Pomyśl o tym już na etapie zamawiania swojego nowego portfela ze skóry na karty kredytowe. W Ribbley znaleźliśmy na to bardzo skuteczne rozwiązanie. To Ribbley Finder. Niewielki nadajnik wszyty pod skórę portfela bez przerwy łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth i aplikacji mobilnej. Tym samym masz ciągłą kontrolę nad tym, gdzie aktualnie znajduje się Twój portfel.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że jesteś na ważnym spotkaniu biznesowym w biurze klienta. Po wyjściu z budynku Twój telefon zaczyna wibrować i wydawać dźwięk alarmu. Tym samym już wiesz, że musisz się cofnąć po portfel. Proste i genialnie skuteczne, prawda? Ribbley Finder możesz domówić na etapie konfigurowania swojego nowego portfela ze skóry.

  1. Jakość wykonania

Mogłoby się wydawać, że portfel, w którym nosimy tylko karty kredytowe i okazjonalnie gotówkę oraz bilon, będzie się znacznie wolniej zużywać. To prawda, ale jedynie pod warunkiem, że zostanie on wykonany z należytą dbałością i z odpowiednich materiałów. Jak robimy to w Ribbley?

Przede wszystkim gwarantujemy, że Twój nowy portfel zostanie uszyty ręcznie. To eliminuje ryzyko popełnienia jakichś rażących błędów, a kontrola jakości jest przeprowadzana na bieżąco i obejmuje każdy produkt. Ponadto do wykonania portfela używamy wyłącznie wysokogatunkowej skóry cielęcej, która wyróżnia się znakomitą wytrzymałością, pięknym wyglądem oraz elastycznością.

Całość dopełniają markowe nici oraz podszewka z odpornego materiału. Tym samym zyskasz portfel ze skóry na karty kredytowe, którego nareszcie nie będziesz musiał wymieniać po roku czy dwóch latach.

  1. Wygląd

Co nam po świetnej jakości i funkcjonalności, jeśli portfel jest po prostu brzydki czy niedopasowany do preferencji estetycznych właściciela? Dlatego w Ribbley dajemy Ci możliwość zaprojektowania własnego portfela ze skóry na karty kredytowe od podstaw, w najmniejszym nawet detalu.

Sprawdź nasz konfigurator i przekonaj się, jak łatwo możesz stworzyć dokładnie taki portfel, który będzie świetnym dopełnieniem Twoich codziennych stylizacji. Wybierz wybarwienie skóry, rozkład kieszonek, kolor nici i podszewki, a na koniec nie zapomnij o wisience na torcie, czyli indywidualnym grawerunku. Ten element sprawi, że portfel będzie w 100% unikalny. Możesz sobie zażyczyć wykonania praktycznie dowolnego, nawet bardzo skomplikowanego projektu, ponieważ korzystamy z technologii grawerowania laserowego.

I tak oto doszliśmy do mety, na której czeka już na Ciebie ten wymarzony, idealny portfel skórzany na karty kredytowe. Wkrótce się przekonasz, jak dobrze jest mieć przy sobie coś, na czego wygląd i funkcjonalność miałeś wpływ wyłącznie Ty.